Skip to main content

Polemic povymetal pražské bary a kaviarne

Polemic povymetal pražské bary a kaviarne

25. júna 2022

Viete, koho pri tom chlapci sledovali? Matěja Rupperta!

Československá spolupráca kapely Polemic a Matěja Rupperta, obľúbeného speváka z kapely Monkey Business je tu. Zoznámte sa, prichádza ‘ŠTRAMÁK‘.

Pozrite si nový videoklip ‘ŠTRAMÁK’

Autorom textu skladby ‘Štramák’ je Michal ”Mickey” Novácky, ktorému sa v texte ešte pred oslovením Matěja na spoluprácu vizualizoval po česky hovoriaci štramák – floutek a vymetač barov.
“Refrén v češtine sa sám dral na jazyk pri predstave týpka, ktorého vo svojej blízkosti asi pozná každý. Večne obutý v túlavých topánkach s ambíciou užívať si život v štýle ‘Chyťte si ma, keď to dokážete´. O to viac som rád, že Matěj okamžite prikývol na ponuku hosťovania. Kreatívne pristúpil k spievaniu, po ktorom sme si v Bratislave užili krásny večer pri súkromnej degutácii vín a vybláznil sa herecky v klipe, ktorý sme za ním zase my prišli natočiť do Prahy,” spokojne zhrnul spoluprácu ”Mickey”.

“Ďakujem za pochvalu. Keď sa mi chlapci ozvali, najviac sa potešila moja pani, ktorá je fanynka Polemic. Tým pádom bolo jasné, že do tejto spolupráce rád pôjdem. Vcítiť sa do speváckej aj hereckej role Štramáka bolo jednoduché, veď my muzikanti sme zvyknutí na určitú mieru predvádzania a tiež sa rád pekne obliekam, takže okrem posteľových a mačovských scén som hral tak trochu sám seba,” s filigránskym úsmevom doplnil Matěj Ruppert.

Klip nakrúcali Polemici v Prahe vo viacerých lokáciách – na Staromestskom námestí, Karlovom moste, v uličkách Starého mesta, na výletnej lodi na Vltave, v zasadačke podniku z 80-tych rokov aj v pivárňach, kaviarňach a baroch stovežatej. Členovia kapely si zahrali viacero menších postáv vyšetrovateľov, detektívov aj náhodných turistov.

O réžiu a scenár klipu ‘Štramák’ sa postaral David Mencl, pričom pre obe strany to bola úplne prvá spolupráca. Uznávaný režisér dobre známy svojimi originálnymi videoklipmi na českej hudobnej scéne nešetril slovami chvály: “Klip je zábavná mikro detektivka. Matěj prehýril noc, zobudil sa na hotelovej izbe s dievčaťom a je mierne prekvapený. Polemic sa ako detektívi následne vydajú do starej Prahy, kde Matěj pokračuje v rebélii, aby ho fotili a získali tak dôkazy pre ich šéfa, hlavného vyšetrovateľa. Ten má úlohu od Matějovej ženy, vypátrať ho. Pre Matěja si nakoniec prídu do baru, kde zase nad ránom vysedáva a prekvapivo sa v bare tiež zjaví Matějova pravá žena. Či mu odpusti, alebo nie, uvidíte vo videoklipe. Čerešničkou na torte je, že Matějovu ženu hrá naozaj jeho skutočná žena Tereza. S kapelou a Matějom se mi pracovalo výborne. Chlapci sú sympaťáci, bola to zábava, aj keď natáčanie trvalo pätnásť hodín, tak jsme si to užili. Moja vďaka patrí všetkým účinkujúcim a v neposlednom rade celému štábu.”

Ak by ste chceli vidieť kapelu Polemic naživo aj s veselou tanečne naladenou novinkou, možností máte viac ako dosť na Slovensku aj v Českej republike.
“Koncertné leto 2022 je v plnom prúde, užívame si skutočných tancujúcich ľudí pred pódiom, keďže sme sa ostatné dva roky museli obmedzovať. Stále sa nevieme nasýtiť koncertov a festivalov a čo nás samotných najviac prekvapilo je, že aj cestovanie nám už chýbalo,” dodáva Peter “Petko” Opet.

Autorom promo fotografií kapely je Peter Spurný

Autorem fotiek z natáčania je Anežka Nováková.

Zdieľaj tento článok

Zdieľaj tento článok


Ďalšie články

Nový album 11SKA pokrstíme rovnomenným vlastným pivom.

11. apríla 2024

Skupina Polemic vydáva retrospektívny album 11SKA.

26. februára 2024

Aký bol rok 2023? 

30. decembra 2023