Skip to main content

TOTO SME EŠTE NEZAŽILI!

TOTO SME EŠTE NEZAŽILI!

28. júla 2022

Premiéra novej pesničky Polemic featuring Matěj Ruppert – ŠTRAMÁK [Official Video]  odštartovala mesiac plný nečakaných zvratov! 

Počas posledných júnových dní sme si privstali, aby sme osviežili televíznych divákov a zahrali naživo pár songov v JOJ-ke aj v TV Markíza a na Pláži pod Ufom odohrali spoloćnú šou s Medial Banana. Užili sme si plný kotol a spoločné SKA REGGAE vibrácie, ktoré sme z Bratislavy vyviezli aj do Bojníc na Welcome Summer fest aj na brehy Šíravy na Rock pod Kameňom Warm up festival. 

Všetko odsýpalo podľa plánu, keď sa na festivale Pohoda, ako inak zase v spoločnom koncerte s Medial Banana stala udalosť, o ktorej písal bulvár u nás aj za riekou Moravou …

https://www.cas.sk/clanok/2697955/desivy-pad-spevaka-z-polemicu-bejzo-uz-ma-po-operacii-zosrobovana-ruka-po-trojhodinovom-zakroku/

https://www.blesk.cz/clanek/celebrity-svetove-celebrity/717329/desiva-nehoda-na-festivalu-clen-skupiny-polemic-spadl-z-podia-a-nadvakrat-si-zlamal-ruku.html

Bejzov krok do prázdna v eufórii z publika na konci pesničky Ona je taká a následný nekontrolovaný pád sa skončil dvojitou fraktúrou pravačky. Nasledoval šok, prerušenie koncertu, zásah záchranárov a tŕpnutie, čo bude ďalej. Neskutočná odozva publika a Bejzove slová zo záchranárskeho lehátka nám dodali síl na rozhodnutie dokončiť koncert. Nikdy predtým počas viac ako 30 rokov sme neboli naživo konfrontovaní so situáciou, že by niekto z nás takto zranil počas koncertu. Tento ročník Pohoda Festivalu si zapamätáme navždy!

Pre túto udalosť sme bohužiaľ museli zrušiť účasť na naśom obľúbenom žánrovom festivale Mighty Sounds v Tábore a spolu sme držali palce kolegovi, ktorý sa v trenčianskej nemocnici pripravoval na operáciu. Pri pohľade na obrázky to vyzerá, že Bejzo dostal do ruky riadnu dávku železa, no operácia sa vydarila. 

O to neuveriteľnejšie bolo, že Bejzo ako rýchlo sa po tomto zákroku pozviechal a prekvapil nás účasťou na koncertoch v Šenkviciach a Jánovciach len 10 dní po operácii… Určite aj vďaka obrovskej vlne podpory a fanúšikov, ktorými ste zaplnili naše sociálne siete. 

Pre nás to znamenalo aj odohrať zopár festivalov v neúplnej zostave, aby sme nemuseli rušiť festivalové termíny, ktoré sme mali v kalendári dlhé mesiace.

Upravili sme mierne koncertný program a hecli sa tak, aby fanúšikovia odchádzali z koncertov spokojní, aj keď to bola pre nás situácia ďaleko za hranicou komfortnej zóny. V porovnaní s Bejzovým stavom sme však boli stále zdraví, šťastní a plne pripravení na koncertoch prepotiť tričká aj za zraneného kolegu. 

Na koncertoch a festivaloch ste nás mohli vidieť od 28.6.2022 do 27.7.2022 tu: 

Bratislava, Beckov, Poprad, Žilina – Trnové, Bojnice, Zemplínska Šírava, Vrbové, Trenčín, Stod, Olomouc, Holíč, Šenkvice, Jánovce.

To znamená presne 4000 kilometrov na cestách za Vami.

Zdieľaj tento článok

Zdieľaj tento článok


Ďalšie články

Nový album 11SKA pokrstíme rovnomenným vlastným pivom.

11. apríla 2024

Skupina Polemic vydáva retrospektívny album 11SKA.

26. februára 2024

Aký bol rok 2023? 

30. decembra 2023