Skip to main content

Turbulentný september

Turbulentný september

3. októbra 2022

Letná sezóna open air koncertov sa pre nás v rokoch nepoznačených covidom končila zvyčajne prvým až druhým októbrovým víkendom, kedy už pevne prevzala žezlo jeseň vrátane vrtochov počasia. Rovnako tomu bolo aj tento rok.

Oberačkové a hodové slávnosti nás spojili na posledných dvoch koncertov spoločnej šou s Medial Banana, ktoré sme si užili v bratislavskej Rači a Dúbravke pred zrakmi tisícov poslucháčov a divákov. Energiu a ovácie publika cítime ešte aj teraz, bolo to fakt na zimomriavky. Zo spoločných koncertov odohratých počas dva a pol roka pripravujeme aj krátky dokument, nech tento projekt máme zvečnený obrazom aj zvukom. 

Foto: Pavol Páchnik

Skvelé a prajné publikum sme mali aj v Martine na jarmoku, na oberačkových slávnostiach v Čajkove a v Sebechleboch. V Bojniciach ľudia tancovali na stoloch a skandovali, ako keby sme vyhrali zlato na olympiáde a v Plzni sme si pripomenuli, že to je mesto piva aj SKÁčku zasľúbené s vernými fanúšikmi, z ktorých niektoré tváre poznáme už od 90-tych rokov. Poďakovanie darcom krvi na benefičnom podujatí v Považskej Bystrici len podčiarklo vydarený mesiac. 

Foto: Pavol Páchnik
Foto: Pavol Páchnik

Budeme však úprimní, aj menej príjemná vec sa nám udiala. Organizátor festivalov, s ktorým sme absolvovali počas viac ako desaťročia desiatky koncertov bohužiaľ nerešpektoval naše dlhodobé stanovisko, že si neprajeme hrať na festivaloch, kde sa schádza publikum fandiace skupine Zóna A, ktorej spevák má ultrapravicové názory a to sa prieči nášmu svetovyznaniu. Jeho odmietavý postoj znamenal, že sme pár dní pred začiatkom festivalu zrušili účasť na akcii Hody Častkovce a zverejnili status na sociálnych sieťach (www.facebook.com/POLEMIC.official , https://www.instagram.com/polemicska/ ).

V ňom sme v skratke vysvetlili, prečo sme takto reagovali. Status trhal rekordy v počte komentárov a priniesol aj veľa pozitívnych no aj negatívnych reakcií. Zaujal aj novinárov z mienkotvorných denníkov, preto sa Bejzo podujal vysvetliť naše postoje obšírnejšie v rozhovore pre SME :::

Všetkým pozitívne naladeným fanúšikom, ktorých sa toto rozhodnutie dotklo by sme sa chceli ešte raz ospravedlniť a požiadať o pochopenie. Ak ste pri nás dlhšie, tak viete aké máme postoje a že sme kapela, ktorá je názorovo konzistentná a mierumilovná.      

Termíny koncertov na jeseň pribúdajú opatrne podľa vývoja správ zo sveta, energetických turbulencií a všetkého toho, čo sa na Vás aj na nás denne valí zo spravodajstva. Hlavu hore, my sme optimisti a veríme, že sa s Vami stretneme aj na klubovejších koncertoch pod strechou. 

Potvrdené koncerty nájdete aj na našom webe ::: https://www.polemic.sk    

  • 12.11. Trenčín – Piano club  
  • 15.11. Komárno – festival 
  • 16.11. Bratislava – Beánia strojárov
  • 6.12.  Bratislava – NTC – Mikulášske rošambó

PS: Dajte si odber nášho newslettra, nech ste v obraze.

Zdieľaj tento článok

Zdieľaj tento článok


Ďalšie články

Nový album 11SKA pokrstíme rovnomenným vlastným pivom.

11. apríla 2024

Skupina Polemic vydáva retrospektívny album 11SKA.

26. februára 2024

Aký bol rok 2023? 

30. decembra 2023