Rotating Header Image

DISKOGRAFIA

HEY!  BA-BA-RE-BOP  (2013)

Siedmy štúdiový album vychádza v roku 25-teho výročia založenia kapely.
Polemic zostávajú verní svojmu presvedčeniu, ktoré vždy malo a stále má nálepku SKA a REGGAE. To sú hlavné ingrediencie hudobnej zložky, pomiešané s pesničkami zachádzajúcimi do popu, dancehallu i rocksteady. Kapela sa drží svojho textárského kopyta, materinského jazyka mixnutého sem tam češtinou. Pesničky sú striktne tanečné, prežiarené slnkom a hlavne pozitívne so svojráznym humorným podtónom. V 15-tich skladbách vyzvali na spoluprácu kolegov z brandže naprieč Českom, Moravou a domovinou. Pestrosť nahrávky zaručuje tiež veľký počet speváckych hostí, posúďte sami: Divokej Bill, Katarína Knechtová, Zuzana Smatanová, Robo Grigorov, Lenka Dusilová, Zdenka Predná, Matěj Ruppert, Pavol Habera. Album je nahratý premiérovo vo vlastnom  ONE LOVE STUDIO v Bratislave so zvukovým Majstrom Ivanom Jombíkom.

Vydané na vlastnej značke DOUBLEMANN, s.r.o.

Nový album môžete kúpiť Českej Republike v týchto obchodoch:

Music center v.o.s., Krajinská 36/2, 37001 České Budějovice, tel.: 387 318 108

Music Records, Dominikánská 3, 301 00 Plzeň, tel.: 777 721 732, www.musicrecords.cz


HORÚCE ČASY (2010)

Album vznikal s prestávkami 3 roky, počas príprav kapela vyradila cca 20 pesničiek a to najlepšie čo zostalo sa na album dostalo. Prvý krát skupina využila zahraničné štúdio Citron v Ostrave, zvyšok prác prebiehal v Bratislave. Album osviežujú v dvoch skladbách raperi A.M.O. a Kuko z kapely Horkýže Slíže a kvoli albumu prerušil štúdia v San Franciscu náš dvorný zvukár Ivan Jombík. Skončila sa 13 ročná éra skupiny spolupracujúcej na vydávaní albumov s hudobnými vydavateľstvami, novinka má nového vydavateľa – našu nezávislú značku DOUBLEMANN s.r.o.

Best of 1988-2008 (2008)

Výber najdoležitejších 20tich pesničiek zoradených v chronologickom historickom poradí s bonusovou novou skladbou Viera. Zbierka najväčších hitov nahratých počas 20 rokov existencie skupiny. Album obsahuje 21 skladieb.

DVD Live (2007)

Živé vystúpenie skupiny na festivale Hodokvas v auguste roku 2006 + kompletná zbierka videoklipov za celú históriu kapely. Výber zo všetkých piatich albumov Polemicu a k tomu zopár coververzií a zaujímaví hostia.

LIVE (2007)

Živé vystúpenie skupiny na festivale Hodokvas v auguste roku 2006. Výber zo všetkých piatich albumov Polemicu a k tomu zopár coververzií a zaujímaví hostia.

NENUDIN (2005)

SKAntidepresivum-pestrofarebný prostriedok proti nude vydala skupina s novou krvou a novým elánom do tvorby. Skupina absolvovala po prvý raz vo svojej histórii 4-dňové sústredenie na chate v lone kysuckej prírody, z ktorého si odniesla základy 8-mich pesničiek. Na albume sa objavilo množstvo aj speváckych hostí…

NELÁM SI S TÝM HLAVU (2002)

Album nasledujúci po komerčne úspešnom Gangster SKA mal ťažkú pozíciu. Hitovosťou oslovili pesničky Nádherný svet a Škandál, zvyšok albumu bol oveľa experimentálnejší a skupina hľadala cestu akou ísť a pritom neopakovať úspešný model. Podarilo sa jej to len čiastočne, hudobná kritika ju nešetrila. V kapele sa počas rokov udialo mnoho, nie dlho po vydaní albumu nastali personálne zmeny aj na poste sólového speváka.

GANGSTERSKA (2000)

Tretí album v poradí a prvý u veľkého vydavateľa BMG Ariola. Začiatkom roku 2000 Polemic začal pracovať na ďalších songoch. Vo februári 2000 bola v spolupráci s českou kapelou Laura natočená skladba Gangster-ska a podklady na ďalšiu vec, o pár mesiacov dokončenú pod názvom Komplikovaná. V auguste sa Polemic zavrel do štúdia Ebony, aby dokončil ostatné skladby na už tretí album Gangster-ska, ktorý bol vydaný v októbri 2000. Prvý veľký komerčný úspech

YAH MAN (1999)

Druhý album so silnými jamajskými impresiami, ktoré napisala časť kapely priamo v Karibiku. Album bol nahraný v štúdiách Slovenského rozhlasu v apríli až máji 1999 a koncom júna vydaný vydavateľstvom Rádio Bratislava. Medzi skladbami CD-čka sú single Slnko v sieti, Ona je taká a Hurikán. Na albume sa nachádza aj premiera štýlu Dance Hall na Slovensku v titulnej veci Yahman. .

DO SKA (1997)

Náš dlho očakávaný debutový album. Nahrávali sme ho začiatkom leta 1997 v štúdiu Ebony za vlastný peniaz. http://www.polemic.sk/?page_id=450S hotovým materiálom sme obehli skoro všetkých vydavateľov, ale nakoniec mal o nás záujem iba jediný vydavateľ – Musica. Debutový album obsahuje aj multimediálnu stopu s videoklipom.

SINGEL MESTO (1997)

Neoficiálny promo singel MESTO nahrávaný koncom roku 1996 v štúdiu Ebony. V rámci nahrávania bola nahratá aj anglická verzia skaldby DOSKA na debutový album.

Vrana (1996/MC)

Neoficiálny album. Na koncertoch šírený nosič s rôznorodým demo materiálom.