Rotating Header Image

Zlatý Slávyk in memoriam tour 2014

Stálice domácej hudobnej scény, skupiny Polemic a Horkýže slíže po úspešných tohtoročných turné už chystajú ďalšie – spoločne v plnej sile a so zastávkami v mestách, ale aj menších obciach po celom Slovensku! A ako sa už stalo dobrým zvykom pri turné, aj tentoraz reagujú na aktuálne dianie na Slovensku. Preto ich turné ponesie názov Zlatý Slávyk in memoriam.
Za priaznivcami do rôznych kútov Slovenska sa skupiny vydajú na konci januára, celkovo je naplánovaných zatiaľ pätnásť zastávok. Medzi nimi tentoraz figurujú aj netradičné miesta, kde Slíže ani Polemic dosiaľ nikdy nevystupovali.
Prvým bude koncert 31. januára v Trenčíne, ďalšími zastávkami budú Podolie (1. 2.), Ružomberok (7. 2.), Košice (14. 2.), Bardejov (15. 2.), Nováky (21. 02.), Brusno (22. 02.), Bratislava (28. 02.), Brezno (07. 03.), Liptovský Mikuláš (14. 3.), Čadca (15. 3.), Sereď (21. 3.), Radošovce (22. 3.), Nové Zámky (28. 3.) a Nitra (29. 3.).

„Chlapci opäť potešia fanúšikov naprieč celým Slovenskom, od západu až na východ. Sme radi, že sa nám podarilo dohodnúť aj nové lokality, kde by možno ľudia nečakali, že kapely, ktoré patria u nás k najpopulárnejším, prídu až priamo k nim,“ načrtol organizátor turné Dušan Drobný, ktorý zároveň veľavravne a s úsmevom dodal „Vyzerá to tak, že sa konečne dočkajú aj ocenenia, ktoré im doteraz chýbalo.“

Chlapci z oboch skupín, ktorí si skvelo rozumejú aj mimo pódia, aj tentoraz sľubujú veľkolepú scénu, netradičné kostýmy a niekoľko prekvapení vrátane špeciálnych hudobných spoluprác. Svoju úlohu tam určite zohrá aj ešte donedávna aktuálne oceňovanie domácich hudobných interpretov.

Obe skupiny zahrajú aj aktuálne hity z najnovších albumov, ktoré potvrdili, že obe formácie sú vo výbornej kondícii. Svedčí o tom aj skvelá odozva od priaznivcov. Horkýže slíže svoju ostatnú štúdiovku St. Mary Huana Ganja prezentovali v rámci tohtoročného turné v 40 slovenských a českých mestách, ktoré bolo najväčším v histórii nitrianskej kapely. Jarnú šnúru po Slovensku s novým albumom HEY! BA-BA-RE-BOP má za sebou aj Polemic.

K osvedčenej zábave tentoraz svojím podielom prispeje aj ďalšia nitrianska formácia Zoči voči a hard rockeri z kapely Bank of Joe. Interpreti sľubujú svorne nadupanú, vyše štvorhodinovú šou, pri ktorej nezostane ani jedno tričko suché.

Vstupenky na turné v predpredaji:

Leave a Reply